By SeRpeN_20220806
Відповідну петицію просять підтримати фахівці у сфері інтелектуальної власності.
Нагадаємо, 12 червня 2019 року Кабінетом міністрів України прийнято постанову № 496 про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1756 і від 23 грудня 2004 р. № 1716.
Мета постанови – підвищення розміру зборів за дії, пов’язані з набуттям прав інтелектуальної власності в Україні в середньому в 3-9 разів. Таке підвищення розміру зборів знищує інноваційну діяльність в Україні, як таку, та усю галузь охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності. Крім цього значно погіршує конкурентоспроможність українських підприємців, оскільки середнє відносне навантаження витрат на отримання охорони українським підприємством в рази перевищує середнє відносне навантаження підприємств Польщі, Угорщини, Німеччини, Румунії, Словенії, Франції, Іспанії, Італії, США та інших країн. Відносно багатьох перелічених країн Україна, також програє не тільки у відносних цифрах, але й в абсолютних цифрах розмірів зборів. Зокрема, у Німеччині розмір збору за подання заявки на винахід/корисну модель 1200 грн. (40 EUR), у Польщі 3500 грн. із врахуванням проведення кваліфікаційної експертизи. В Україні розмір нового збору за подання заявки на винахід складє 1600 грн, а з проведенням кваліфікаційної експертизи 6 600 грн. Тобто, українські підприємці, які значно поступались у фінансових можливостях польським і німецьким компаніям, і фінансували захист власної інтелектуальної власності за залишковим принципом, взагалі будуть змушені відмовитися від охорони – оскільки тепер це буде розкішшю. Доступність захисту прав інтелектуальної власності підвищує конкурентоспроможність підприємств, що дає змогу збільшувати прибутки від діяльності та виплати податків з отриманих прибутків.
Крім знищення інноваційної діяльності, підвищення зборів є економічно необґрунтованим. Відповідно до законодавства України державні збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності є цільовими зборами які використовуються виключно для забезпечення функціонування системи охорони прав інтелектуальної власності. На сьогодні заклад експертизи ДП “Укрпатент” є профіцитним державним підприємством, з щорічним прибутком в десятки мільйонів гривень. Єдиною проблемою підприємства є неефективний розподіл отриманих коштів, внаслідок якого прибутки використовуються не на підвищення заробітної плати експертів і покращення матеріально-технічної бази, а на поповнення державного бюджету. Кожна розвинута країна надає перевагу отриманню не копійок з державних зборів на надання охорони об’єктам інтелектуальної власності, а суттєвому збільшенню податкових надходжень від підвищення конкурентоспроможності підприємств, яке зокрема досягається доступністю охорони прав ІВ.
Постанова Кабінету міністрів України від 12 червня 2019 року № 496 про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1756 і від 23 грудня 2004 р. № 1716 – має бути скасована, як така що знищує інноваційну діяльність в Україні, знищує сервісну сферу охорони прав на ОІВ та знищує конкурентоздатність українських підприємств в Україні та у світі.
03150, м. Київ, вул. Антоновича, 172
Тел.: + 38 044 501 6988 || + 38 067 317 0222
© Київська незалежна судово-експертна установа
Всі права захищені
Powered By Impressive Business WordPress Theme