By SeRpeN_20220806
В Україні існує актуальна проблема встановлення якості та справжності олієжирової продукції, і в першу чергу оливкової олії, як одного з найбільш вживаного цінного виду олій. Найпоширенішим способом фальсифікації цінних видів олій, є додавання до них більш дешевих видів (соняшникової, кукурудзяної, соєвої, рапсової та інших).
Дослідження показників харчових продуктів, є одним із завдань судової експертизи матеріалів речовин та виробів, яке вирішується в межах експертної спеціальності 8.12. «Дослідження харчових продуктів». Однак на сьогодні перелік питань даного виду експертизи досі чітко не сформульовані. Тому виникла необхідність сформулювати питання експертизи, зокрема у аспекті виявлення фальсифікованої олієжирової продукції, а саме оливкової олії, розробка методики даного дослідження, виявлення ознак та їх оцінки при проведенні. Відповіді на поставлені питання автори Юрченко Є.М. та Канюка О.Ю. пропонують в матеріалі “До питання встановлення справжності оливкової олії”, надрукованому у Віснику Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз.
Декілька тез про матеріал.
У статті порушується проблема формулювання питань експертизи за експертною спеціальністю 8.12 «Дослідження харчових продуктів», розробки методики дослідження, виявлення ознак та їх оцінки при проведенні експертиз фальсифікованої олієжирової продукції, а саме оливкової олії. Наведено аналіз діючої нормативної бази стосовно оливкової олії. Запропоновано підхід виявлення фальсифікації оливкового масла додаванням дешевих видів олій, який може бути застосований і для дослідження інших цінних видів олій, за умови, що олії мають достатню сукупність ознак відмінності жирнокислотного складу. Повна версія тексту на сторінках 77-83 за посиланням.
03150, м. Київ, вул. Антоновича, 172
Тел.: + 38 044 501 6988 || + 38 067 317 0222
© Київська незалежна судово-експертна установа
Всі права захищені
Powered By Impressive Business WordPress Theme