Податок на землю та на виведений капітал — законодавчі зміни чекають експертів-економістів


Податок на землю та на виведений капітал — законодавчі зміни чекають експертів-економістів

наші новини
14.08.2019

8-9 серпня в рамках Національної адвокасі-кампанії бізнесу в Центрі міжнародного приватного підприємництва відбулася зустріч експертів з питань обговорення концепції законодавчої ініціативи нового Податкового кодексу Розвитку та Митного кодексу. Серед учасників був присутній представник Київської незалежної судово-експертної установи – судовий експерт-економіст Олександр Семенюк.

Так, під час зустрічі обговорювались питання концепції законодавчої ініціативи щодо нового Податкового кодексу Розвитку та Митного кодексу (деофшоризація економіки, радикальне зменшення розміру шкідливих прямих податків, модифікація податку на землю, посилення контролю кордону та відповідальності за контрабанду, імплементація зобов’язань ЄС, а також нова редакція Бюджетного кодексу, який буде передбачати зниження неефективних видатків державного бюджету, що перерозподіляються через публічні фінанси, до цільового показника 35% від ВВП, оптимізація структури видатків).

В результаті обговорень було запропоновано, зокрема, замінити податок на прибуток податком на виведений капітал. Також піднімалося питання щодо інституційної реформи перевіряючих та контролюючих органів: запровадження персональної̈ відповідальності, ризик-орієнтованого підходу до перевірок, проведення відкритих конкурсів на керівні посади.

Серед іншого розглянуто концепцію законодавчої ініціативи щодо збереження поточної спрощеної системи оподаткування. Сприяння легальному мікро- і малому підприємництву, створення стимулюючої податкової системи для фізичних осіб-підприємців та інших самозайнятих осіб.

Експертом Київської незалежної судово-експертної установи було запропоновано змінити застарілу дискримінаційну норму статті 3 в Законі України «Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», яка зобов’язує деякі види безготівкової форми оплати (із застосуванням платіжних карток, оплата через мережу Інтернет) проводити через реєстратори розрахункових операцій (РРО), що фактично обмежує інтернет-торгівлю та змушує її переходити у тіньовий сектор.