Підприємці знайшли відповіді на актуальні питання в сфері трудових та податкових відносин


Підприємці знайшли відповіді на актуальні питання в сфері трудових та податкових відносин

наші новини
03.06.2019

Власники, керівники, фахівці малого та середнього бізнесу 29 травня відвідали семінар «Актуальні питання безпеки малого та середнього бізнесу в сфері трудових та податкових відносин», який був організований Центром інформаційної підтримки бізнесу м. Київ при Київській торгово-промисловій палаті. Судові експерти долучились до заходу. КНСЕУ представляла Анна Овчиннікова, помічник директора.

Професійні спікери проінформували представників малого та середнього бізнесу про правовий захист при проведенні перевірок у контексті дотримання вимог трудового та податкового законодавства та про зменшення ризиків від їх наслідків.

На семінар зібрався повний зал підприємців, у яких було багато питань зі сфери трудових та податкових відносин. Учасниця Оксана Грабовська, виконуючий директор ГО "Українська гільдія ювелірів", розповіла з якими очікуваннями вона прийшла на захід: «Я хочу почути бачення контролюючих органів, а також дізнатись, як це все організовано у інших колег. Навіть перший спікер семінару сказав, що перевіряючий спеціально йде за порушенням. Тобто скільки би ми не виконували вимог, позицій нормативних актів, скільки паперів би ми не писали, все рівно є якісь документи, яких у нас не вистачає. Тому якщо контролюючі органи приходять нас перевіряти, вони накладуть на нас штраф, бо у них таке завдання. Немає вичерпного списку обов’язків, є обов’язки суб’єктів підприємницької діяльності, написані не лише законними, але і підзаконними актами, частину яких ми не можемо враховувати, бо не зіштовхуємося з ними. Наприклад, як говорять, що «у вас немає книги обліку неповнолітніх працівників», хоча у нас взагалі немає неповнолітніх працівників. Це смішно, але це привід для штрафу».

Михайло Міненко, завідувач кафедри технологій управління Національного авіаційного університету, а також заступник голови Центрального комітету Всеукраїнської профспілки працівників харчової, переробної промисловості та суміжних галузей розповів, що під час заходу дізнався про важливі зміни у законодавстві та отримав відповіді на безліч хвилюючих запитань. «Я на всі ці питання дивлюсь з прикладного змісту як з науково-педагогічної позиції, так і зі сторони профспілки, щоб потім дати певні рекомендації. Для закріплення прямої комунікації я взяв координати спікерів і тепер зможу просити консультації, коли в цьому буде виникати потреба», - зазначив учасник семінару.

На семінарі Анатолій Владичанський, Голова громадської ради Державної служби України з питань праці, адвокат АО «Новатор Прайм» окреслив нормативне регулювання вимог трудового законодавства та ризики підприємств малого та середнього бізнесу у разі порушень цих вимог.

Юрій Долженко, партнер, адвокат АО «Яр.Вал» повідомив присутнім як захиститись від необґрунтованих претензій інспекторів праці.

Як убезпечити підприємства малого та середнього бізнесу  від порушень у сфері трудового законодавства та про переваги і недоліки різних форм трудових відносин, а також про права суб’єктів господарювання під час контрольних заходів, та можливості їх реалізації розповів Олександр Попов, керівник напрямку ЮРЛІГА.

Антон Поляничко, адвокат, Голова Наукової ради Асоціації податкових радників виступив з темою: «Судовий захист прав та інтересів платників податків – суб’єктів малого та середнього бізнесу. Огляд актуальної судової практики з податкових спорів».

Олексій Лановий, партнер, адвокат АО «Яр.Вал» доповів про особливості державного контролю суб’єктів господарювання на даний час.

Як захистити інтелектуальну власність компанії та як працює NDA в Україні поділилась Дарія Євтушенко, старший юрист корпоративної практики компанії ASAGROUP, експерт в напрямку IP & IT права, а також фахівець договірного права.

Джерело: Київська ТПП