Парламентарі пропонують удосконалити законодавство щодо захисту авторських прав


Парламентарі пропонують удосконалити законодавство щодо захисту авторських прав

наші новини
18.03.2019

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект №10143 "Про авторське право і суміжні права», який спрямований на регулювання відносин, пов'язаних з виникненням прав на об'єкти авторського права та об'єкти суміжних прав, використанням таких об'єктів, розпорядженням майновими правами і охороною майнових прав на ці об'єкти, а також охороною особистих немайнових прав творців.

Авторами законопроекту став колекстив народних депутів, серед яких Оксана Білозір та Євген Рибчинський. Тобто ті, хто не зі слів знає про захист авторських та суміжних прав.

В Пояснювальній записці до документу говориться про те, що законопроект передбачає посилення відповідальності за порушення прав на об’єкт права інтелектуальної власності, а також вдосконалює норми процесуального законодавства щодо захисту авторського права та суміжних прав їх суб’єктами в судах.

Водночас документ визначає механізми врегулювання проблемних питань у сфері авторського права і суміжних прав, що базуються на практиці застосування чинних норм законодавства, а також враховують міжнародний досвід.

Прийняття проекту Закону, на думку його авторів, дозволить:

☑️ привести національне законодавство до положень законодавства ЄС, що регулює відповідні правовідносини;
☑️ запровадити дієві механізми посилення охорони та захисту прав та інтересів суб’єктів авторського права і суміжних прав;
☑️ узгодити національні акти законодавства між собою, що сприятиме охороні та захисту авторського права і суміжних прав, збереженню та розвитку інтелектуальної діяльності авторів, виконавців та інших творців.

Нагадаємо, що це не перша ініціатива парламентарів змінити законодавство в сфері інтелектуальної власності та судової експертизи. Загалом, правовим напямкам парламент 8-го скликання приділив найбільше уваги, адже судова реформа була однією з чотирьох ключових (поруч з пенсійною, медичною та освітньою).