АНОНС. Запрошуємо на круглий стіл щодо експертного висновку та державної монополії на проведення судових експертиз у кримінальному провадженні


АНОНС. Запрошуємо на круглий стіл щодо експертного висновку та державної монополії на проведення судових експертиз у кримінальному провадженні

наші новини
26.02.2019

Експерти КНСЕУ долучаються до участі в круглому столі і вас запрошуємо обговорити актуальні питання галузі.

Час проведення: 28 лютого 2019 року, початок о 14 год. 30 хв.

Місце проведення: Київська торгово-промислова палата, м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 55, 8-й поверх, актовий зал.

Актуальність для бізнесу
: Експертний висновок є ефективним інструментом захисту бізнесу від необґрунтованих податкових нарахувань або штучного інкримінування керівникам і власникам бізнесу шкоди від економічних злочинів.

Однак останнім часом проводиться політика звуження прав приватних, тобто незалежних від державних органів, судових експертів. Зокрема, ставиться під сумнів право приватних експертів здійснювати рецензування експертних висновків і взагалі заборонено залучення приватних судових експертів до проведення судових експертиз у кримінальних провадженнях.

Враховуючи, що переважна кількість приватних судових експертиз проводиться саме в економічних злочинах, саме керівники й власники бізнесу, в першу чергу опиняться під ударом хвилі державної монополії на експертні знання.

Не маючи публічних аргументів, противники плюралізму в експертних дослідженнях вдаються до методів підкилимного внесення змін до нормативних актів. Єдиний метод протистояти таким неєвропейським методам – публічна протидія таким діям. Саме на реалізацію цієї мети й покликаний даний круглий стіл.

Дискусія Круглого столу розрахована, у першу чергу, на судових експертів, адвокатів, державних службовців і інших небайдужих громадян, які переймаються захистом бізнесу в контексті розслідування економічних злочинів.

Запрошені спікери круглого столу:

Народні депутати Верховної Ради України, представники Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та Комітету з питань податкової та митної політики

Круть Олександр Васильович, судовий експерт вищої категорії, Президент Незалежної асоціації судових експертів України.

Ткаченко Наталія Миколаївна, начальник управління експертного забезпечення правосуддя департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України.

Педь Ірина Вікторівна, д.е.н., судовий експерт, голова приватної експертної групи «ЕС енд ДІ».

Модератор круглого столу: Бучинський Йосип Валентинович, голова комітету КТПП з безпеки ведення бізнесу, заслужений юрист України, голова адвокатського об’єднання «ЯРВАЛ».

З питань реєстрації звертатись за телефоном 044 482-04-37, або надсилати інформацію на ел. адресу: mozoleva@kcci.org.ua
mazur@kcci.org.ua