Судові експерти приєдналися до Національної адвокасі-кампанії


Судові експерти приєдналися до Національної адвокасі-кампанії

наші новини
11.01.2019

Вже не першій рік судові експерти озвучують необхідність змінити законодавство в сфері судової експертизи та закликають владу до діалогу. Участь у Національній адвокасі-кампанія бізнесу розглядають саме як одну з можливостей донести до влади позицію судових експертів, зокрема тих, які працюють в приватному секторі і попри неузгодженість в законодавстві, проводять експертизи для забезпечення правосуддя в нашій країні. До проекту долучилися експерти, які є членами ГО «Асоціація експертів України».

Також для судових експертів важливими будуть питання, пов'язані з податками, адже ці знання вони використовують під час проведення економічних експертиз.

Ініціатива розпочалася з того, що 11 грудня у Києві бізнес-асоціації обговорили Порядок денний, що об’єднав українських підприємців напередодні виборів-2019, на круглому столі “Національна адвокасі-кампанія бізнесу: голос українських підприємців”. Наразі, до Всеукраїнської ініціативи приєдналося 48 бізнес-асоціацій. За результатами обговорення, буде створена робоча група для презентації адвокаційного кейсу від бізнесу для влади.

«Саме бізнес, який сплачує податки до держбюджету, створює робочі місця в країні, повинен формувати порядок денний для влади. Щоб бути почутим, бізнес повинен звучати об’єднано і виступати з єдиними пріоритетами», - запевняють організатори Національної адвокасі-кампанії бізнесу.

На сайті http://businessvoice.in.ua опублікований проект ініціатив бізнесу, що буде доповнений на базі пропозицій учасників адвокасі-кампанії вже в січні 2019 року. Серед актуальних питань:

1. Заміна податку на прибуток податком на виведений капітал для всіх компаній.

2. Зниження податкового навантаження на фонд оплати праці.

3. Створення єдиного органу з розслідування економічних злочинів, ліквідація податкової міліції та інших економічних підрозділів правоохоронних органів.

4. Запровадження безпаперових технологій: заборона державним органам вимагати інформацію, яка міститься у державних базах даних (реєстрах).

5. Демонополізація ринків тепло- та енергопостачання, забезпечення рівності доступу учасників суміжних ринків до товарів та послуг природних монополій, зокрема електромереж та приватної тяги.

6. Інституційна реформа перевіряючих та контролюючих органів: запровадження персональної відповідальності, ризик-орієнтованого підходу до перевірок, проведення відкритих конкурсів на керівні посади.